Pojištění domácích zvířat se objevilo v nabídce našich pojišťoven teprve nedávno. Ve své podstatě je velmi podobné veřejnému zdravotnímu pojištění pro lidi. Jeho základem je totiž úhrada nákladů za léčení domácího mazlíčka u veterinárního lékaře v důsledku nemoci či úrazu.

Pro řadu lidí je dnes pes nebo kočka prakticky členem rodiny a tak je zcela přirozené, že pokud onemocní, chceme mu dopřát tu nejlepší možnou léčbu. Taková léčba ale může stát nemalé peníze. Naštěstí můžete svému čtyřnohému kamarádovi sjednat pojištění a snížit tak náklady na jeho případnou léčbu.

insiamax_strips_pojisteni_zvirat

Pojištění psů

Nejvíc rozšířeným pojištěním je na našem trhu pojištění psů. Kromě nákladů léčení je možné ho doplnit také pojištěním odpovědnosti pro případ, kdy Váš pes způsobí škodu někomu jinému. Cena a podmínky pojištění se dosti liší (například podle věku a rasy psa), proto je výhodné porovnat nabídky více pojišťoven.

 

Pojištění koček

Velmi podobné pojištění psů je pak pojištění koček. Jedná se rovněž o pojištění nákladů veterinární léčby. Zde ceny pojištění závisí zejména na věku kočky. Pro koťata a mladé kočky lze získat zajímavé slevy.